Haber

DEVA Partisi ‘İlk Evim İlk İş Yerim’ projesinin durumunu sordu

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cem Avşar, 13 Eylül 2022’de başlayan ve 13 Eylül 2022’de tamamlanacağı taahhüt edilen “İlk Evim İlk İş Yerim” projesini Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye anlattı. 2 yıl, “Hangi ilde projeye başlandı ve yüzde kaç tamamlandı? Son 1 yıllık süreçte yapımına hiç başlanmayan, hatta temeli atılmayan yer var mı? Varsa atılacak mısınız? Taahhüt ettiğiniz süre içinde tamamlayabilecek misiniz?”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Cem Avşar, Eylül ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Cumhuriyet tarihinin en büyük toplu konut hamlesi” olarak kamuoyuna açıklanan “İlk Evim İlk İş Yerim” projesini hayata geçirdi. 13.2022 TBMM gündemine. TBMM Başkanlığı’na soru önergesi sunan Avşar, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye projenin son durumunu sordu.

Projenin açıklanmasının ardından 1,5 ayda 8 milyon kişinin başvurduğunu ve bu başvurulardan 5 milyon 135 bin 324’ünün geçerli olduğunun belirlendiğini belirten Avşar, “250 bini sosyal konut, 100 bini konut arsası ve 10 bini konuttan oluşacak. bin işyeri ve 2 yılda teslim edileceği kamuoyuna açıklandı.

Avşar, Bakan Özhaseki’ye konuyla ilgili şu soruları sordu:

“HANGİ PROJE BAŞLADI VE YÜZDE KAÇ TAMAMLANDI?”

“Cumhurbaşkanı tarafından 13 Eylül 2022’de Cumhuriyet tarihinin en büyük toplu konut atılımı olarak kamuoyuna tanıtılan ve 2 yılda tamamlanacağı taahhüt edilen proje, lansmanından bir yıl sonra tamamlanmış olacak. 13 Eylül 2023. Hangi ilde projeye başlandı ve yüzde kaçı tamamlandı Yaklaşık 1 yıldır inşaatına hiç başlanmayan hatta temeli atılmayan yer var mı sizce?

sebinkarahisar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu