Haber

Erdoğan’dan sadakat sözü! Seçimi ikinci turda kazanırsa Meclis’e giremeyen Destici’ye görev verecek.

Pazar günü Türkiye’de sandık başına giderken, genel milletvekili seçimleri tamamlandı ve cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci celseye bırakıldı. Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, “Oy potansiyelimiz yüzde 30’un üzerinde” dedi ve katılımın oldukça yüksek olduğu seçimde en büyük sürpriz yaşandı.

BBP MECLİSTE OLMAYACAK

İstanbul 1. bölgeden milletvekili adayı olan Destici, kendisi dahil meclise girmeyi başaramadı. Yaşanan hayal kırıklığı siyasi arka planda büyük yankı uyandırdı.

SEÇİMİ KAZANIRSA DESTİCİ’Yİ YARDIMCISI YAPAR

Haberler.com’un edindiği lobicilik bilgilerine göre; Cumhur İttifakı’nı, ittifakı oluşturan partileri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı her fırsatta destekleyen Destici’ye Erdoğan’ın sürpriz bir planı vardır. Buna göre, dün Beştepe’de Destici ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, seçimi kazanması halinde BBP liderine genel başkan yardımcılığını vereceği söylendi.

“2. TURDA DAHA YÜKSEK FARKLA KAZANACAĞINA İNANIYORUM”

Öte yandan Destici, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin ardından yaptığı paylaşımda, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde görüştük. Öncelikle bitirdiğiniz için şahsım ve camiam adına tebriklerimi ilettim. 28 Mayıs’ta ikincisi yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirdik. sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu